Elektronik Malzeme Satışı

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun yanında elektronlar ile elektronların eş alanlarını etkilemekte olan cihazlar evet da fiziki elemanlar elektronik gereç olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en azca dü ve henüz fazlası olacak şekilde destelantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler genel olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Dönem Elemanları

Etkili Dönem Elemanları

Elektromekanik Dönem elemanları

Pasif Dönem Elemanları

Pasif çevrim elemanları, tenha bir element ile üretilmektedir. Bunun yanında aksiyonlevini adına getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler tenha tip malzemelerden üretilmektedir. Umumi lakinçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple uygun bir şekilde teşhisnmaları ve lakinçlarına şık olarak kullanılmaları gerekir.

Etkili Dönem Elemanları

Bu ürünler, en azca 2 evet da henüz şu denli elementten yapım edilir. Çtuzakışmaları karınin enerjiye gereksinim duymaktadır. Yegâne adım atarına kullanılabilirler ancak müsmir bir şekilde çtuzakışmaları namına pasif çevrim elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel lakinçlı kullanımlar karınin üretilmektedir. Kullanıldığı çevrim özelliklerine ve türlerine nazaran değaksiyonkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Dönem Elemanları

Bu ürünlerin davranış eden taksimmleri bulunur. Bunun yanında elektronik devreye katkı sağlamaları ile de bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik strüktürdadır. şiddetli frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; vasat frekans elde buyurmak karınin kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belli bir banddaki frekanslar karınin tercih edilmektedir. Elektriksel kontakların sağlanması namına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.