Elektronik Malzeme Toptan Satış

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun nispetle elektronlar ile elektronların hissedar alanlarını etkilemekte olan cihazlar evet da fiziksel elemanlar elektronik malzeme olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en az iki ve daha fazlası olacak şekilde rabıtlantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler genel olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Devre Elemanları

Canlı Devre Elemanları

Elektromekanik Devre elemanları

Pasif Devre Elemanları

Pasif dönem elemanları, hiç bir element ile üretilmektedir. Bunun nispetle mesleklevini alegori getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler hiç tip malzemelerden üretilmektedir. Genel amaçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple uz bir şekilde tanınmaları ve amaçlarına tatminkâr olarak kullanılmaları gerekir.

Canlı Devre Elemanları

Bu ürünler, en az 2 evet da daha bir tomar elementten yapım edilir. Çdüzenışmaları yürekin enerjiye gereksinim duymaktadır. Birlik başlarına kullanılabilirler fakat velut bir şekilde çdüzenışmaları namına pasif dönem elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel amaçlı kullanımlar yürekin üretilmektedir. Kullanıldığı dönem özelliklerine ve türlerine için değmeslekkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Devre Elemanları

Bu ürünlerin faaliyet fail taksimmleri bulunur. Bunun nispetle elektronik devreye katkı esenlamaları ile de bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik yapıdadır. Güçlü frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; meyan sıklık elde etmek yürekin kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belirli bir banddaki frekanslar yürekin tercih edilmektedir. Elektriksel bağlanakların esenlanması namına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.