Elektronik Malzeme Toptancısı

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun indinde elektronlar ile elektronların şerik alanlarını etkilemekte olan cihazlar ya da fiziksel elemanlar elektronik gereç olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en azca iki ve elan fazlası olacak şekilde rabıtalantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler genel olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif çevrim Elemanları

Hareketli çevrim Elemanları

Elektromekanik çevrim elemanları

Pasif çevrim Elemanları

Pasif devre elemanları, birlik bir element ile üretilmektedir. Bunun indinde hizmetlevini yerine getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler birlik tip malzemelerden üretilmektedir. Genel amaçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple âlâ bir şekilde tanılamanmaları ve amaçlarına orantılı olarak kullanılmaları gerekir.

Hareketli çevrim Elemanları

Bu ürünler, en azca 2 ya da elan aşkın elementten imal edilir. Çkızılışmaları derunin enerjiye gereksinim duymaktadır. Uslu başlarına kullanılabilirler fakat gür bir şekilde çkızılışmaları yerine pasif devre elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel amaçlı kullanımlar derunin üretilmektedir. Kullanıldığı devre özelliklerine ve türlerine nazaran değhizmetkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik çevrim Elemanları

Bu ürünlerin faaliyet eden bölümleri bulunur. Bunun indinde elektronik devreye katkı esenlamaları ile de bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik binadadır. Erdemli frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; vasat kelime sıklığı elde geçirmek derunin kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belli bir banddaki frekanslar derunin tercih edilmektedir. Elektriksel bağlantıların esenlanması yerine terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.