Eminönü Elektronik Toptancıları

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun yanında elektronlar ile elektronların müşterek alanlarını etkilemekte olan cihazlar evet da fiziki elemanlar elektronik malzeme olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en azca dü ve daha fazlası olacak şekilde bandajlantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler umumi olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif çevrim Elemanları

Deli dolu çevrim Elemanları

Elektromekanik çevrim elemanları

Pasif çevrim Elemanları

Pasif devre elemanları, yegâne bir element ile üretilmektedir. Bunun yanında emeklevini alegori getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler yegâne tip malzemelerden üretilmektedir. Umumi fakatçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple yeğin bir şekilde tanınmaları ve fakatçlarına tatminkâr olarak kullanılmaları gerekir.

Deli dolu çevrim Elemanları

Bu ürünler, en azca 2 evet da daha çokça elementten imal edilir. Çkızılışmaları derunin enerjiye gereksinim duymaktadır. Yegâne adım atarına kullanılabilirler ancak gür bir şekilde çkızılışmaları adına pasif devre elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel fakatçlı kullanımlar derunin üretilmektedir. Kullanıldığı devre özelliklerine ve türlerine için bileğemekkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik çevrim Elemanları

Bu ürünlerin devinim eden bölümleri bulunur. Bunun yanında elektronik devreye katkı sağlamaları ile bile bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik gestaltdadır. Etkili frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; meyan kelime sıklığı elde buyurmak derunin kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belirli bir banddaki frekanslar derunin yeğleme edilmektedir. Elektriksel kontakların sağlanması adına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.