Tahtakale Elektronik Toptancıları 4

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun yanında elektronlar ile elektronların kuma alanlarını etkilemekte olan cihazlar evet da fiziki elemanlar elektronik gereç olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en azca dü ve henüz fazlası olacak şekilde rabıtlantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler genel olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Fasıl Elemanları

Deli dolu Fasıl Elemanları

Elektromekanik Fasıl elemanları

Pasif Fasıl Elemanları

Pasif dönem elemanları, sessiz bir element ile üretilmektedir. Bunun yanında alışverişlevini alegori getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler sessiz tip malzemelerden üretilmektedir. Umumi lakinçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple bol bir şekilde teşhisnmaları ve lakinçlarına akla yatkın olarak kullanılmaları gerekir.

Deli dolu Fasıl Elemanları

Bu ürünler, en azca 2 evet da henüz fazla elementten yapım edilir. Çkırmızıışmaları için enerjiye gereksinim duymaktadır. Yalnızca adım atarına kullanılabilirler ancak feyizli bir şekilde çkırmızıışmaları yerine pasif dönem elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel lakinçlı kullanımlar için üretilmektedir. Kullanıldığı dönem özelliklerine ve türlerine nazaran değalışverişkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Fasıl Elemanları

Bu ürünlerin aksiyon fail taksimmleri bulunur. Bunun yanında elektronik devreye katkı esenlamaları ile de bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik dokumadadır. Mualla frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; vasat kelime sıklığı elde eylemek için kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belli bir banddaki frekanslar için tercih edilmektedir. Elektriksel temasların esenlanması yerine terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.