Toptan Elektronik Malzemeleri Satışı Yapan Firmalar

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun birlikte elektronlar ile elektronların eş alanlarını etkilemekte olan cihazlar evet da fiziki elemanlar elektronik gereç olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en azca dü ve henüz fazlası olacak şekilde bağlantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler genel olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Fasıl Elemanları

Faal Fasıl Elemanları

Elektromekanik Fasıl elemanları

Pasif Fasıl Elemanları

Pasif dönem elemanları, sessiz bir element ile üretilmektedir. Bunun birlikte fiillevini namına getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler sessiz tip malzemelerden üretilmektedir. Genel ammaçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple yavuz bir şekilde tanılamanmaları ve ammaçlarına şık olarak kullanılmaları gerekir.

Faal Fasıl Elemanları

Bu ürünler, en azca 2 evet da henüz okkalı elementten imal edilir. Çdüzenışmaları karınin enerjiye gereksinim duymaktadır. Bir numara adım atarına kullanılabilirler ancak bitek bir şekilde çdüzenışmaları hesabına pasif dönem elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel ammaçlı kullanımlar karınin üretilmektedir. Kullanıldığı dönem özelliklerine ve türlerine gereğince bileğfiilkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Fasıl Elemanları

Bu ürünlerin deprem eden bölümleri bulunur. Bunun birlikte elektronik devreye katkı esenlamaları ile bile bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik yapıdadır. Erdemli frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; ılımlı kelime sıklığı elde geçirmek karınin kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belli bir banddaki frekanslar karınin yeğleme edilmektedir. Elektriksel bağlanakların esenlanması hesabına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.